Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci Zobacz nastêpny temat
Autor Wiadomo¶æ
dehiraOffline
Temat postu: fanfice - j-rockersowe  PostWys³any: 03-11-2003 - 19:34
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 26-08-2002



Status: Offline
tak....jednym z najulubieńszych zajęć dehiry jest czytanie ficów. Robi to zawsze, jak tylko znajdzie chwilke wolnego czasu. Chciałaby napisac kilka słów o najciekawszych, jakie znalazła na necie, jesli macie ochote, to przeczytajcie, jesli znacie to o czym napisze - to chętnie powymieniam sie opiniami, wrazeniami.....
tak wiec zapraszam do dyskusji, a teraz bede juz pisac o ficach ^^

::marzy sobie, ze nie bedzie jedyną osoba która napisze cos w tym temacie....::
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
dehiraOffline
Temat postu:   PostWys³any: 03-11-2003 - 20:04
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 26-08-2002



Status: Offline
"A Sense of Himself"
by Darkfrozenmind
Ten fic (jeden z moich naj naj ulubionych) jest o Dir en grey - zdziwieni, ne? ;P Autor/ka wprowadziła jeden z tych rzadziej spotykanych pairingów: Die i Kaoru, i zrobiła to świetnie. Nie spodziewajcie sie NC-17, zadnych dużych opisówek tam nie ma, ale wątek miłości prowadzony jest tak ciekawie, ze nie mozna się oderwać od czytania. Zresztą przed przeczytaniem tego fica uważałam, ze ci dwaj do siebie nie pasują.....

Well, ale od poczatku: po dość klasycznym wprowadzeniu w akcję (wypadki samochodowe juz mi się przejadły...) i utracie pamięci (rany, to się powtarza zdecydowanie zbyt czesto...) mamy wszystkiego po trochu: tragiczną przeszłość, choć nie z tych głośno tragicznych, tylko z tych nioeoczywistych, filozoficzne pytania, przed którymi stoja bohaterowie: czy warto angażować się w miłość do przyjaciela? po - i przede wszystkim! - tak słodkie opisy lovey-dovey, ze sie normalnie można rozkleić!!! To jest główna zaleta!!! Oh yeah!
I wszystko okraszone dawką humoru ("dzieci przyszły")^^
Cały fic napisany lekką ręką, z polotem, nie widać tam zbytnio braku pomysłów na ciag dalszy, co niestety czesto widać przy wielochapterówkach. Czuje się, ze autorka miała wizję jak to wszystko doprowadzić do końca. (A nawet jak nie miała, to sukcesywnie ją wymyślała i to tak, ze to naprawde ma "ręce i nogi"). Kilka dłużyzn, ale potem akcja przyspiesza, więc mozna je wybaczyć.
Jednego tylko nie rozumiem - skad się tam wziął Hakuei? I czemu właśnie on? @_o
Cóż, jak na dobry fic przystało nie wszystkie wątki są doprowadzone do końca (świetny punkt wyjscia dla sequeli ;P), ale bynajmniej nie są pozostawione w momencie, po dojsciu do których ma się ochotę biegać z tasakiem za twórcą fica. Pozostawia uczucie niedosytu i to uważam za duży plus. Ogólnie bardzo wysoko oceniam tego fica, jest ciekawy i user friendly. Jeden z najlepszych. Mówiłam już, ze jest słodki?^^
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
dehiraOffline
Temat postu:   PostWys³any: 04-11-2003 - 20:55
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 26-08-2002



Status: Offline
...And With A Kick-Ass Attitude
nicky j. mayfair

To kolejny z ficów, które lubie.
(o tych, które nie lubie napisze później)
Tym razem jest to crossover miedzy Dir en grey a Pierrotem. Jednochapterówka, ale baaadzo długa^_^.
W jadłospisie mamy przepiękny opis talentów malarskich Kyo, ach, te makijaze, czy w czasach indies nie zatrzymywały one na sobie wzroku? ;P
i np zagadki: czy/jak dobrze bandsy znają sie ze soba? Wystepują czasem na jednej scenie, dzielą zaplecza, garderoby itepe, a w sumie nic nie wiedza......Troche smutny chwilami fic, (zreszat jak moze byc inaczej, jak pewien bohater cierpi na depresje?) ale momentami mozna się nieżle ośmiać. Khy khy, a wspólny wypad dega i pierrota do klubu powala na kolanka RazzP I zeby nie było niedomówień, to shounen ai. Czyli wiecie, czego sie spodziewać, i wiecie, czego tam na pewno nie znajdziecie.

Od strony technicznej - moją uwage zwróciły ciekawie prowadzone dialogi. Płynnie, czasem niedokładnie, tak jak to w życiu naprawde bywa, nie zawsze sie myśli, jak sie mówi^^.

I lektury autorów, co ich natknęło do napisania danego fica sa czasem ciekawe^^ texty odautorskie tez czytajcie!!!!!!!
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
NackaOffline
Temat postu:   PostWys³any: 04-11-2003 - 21:43
Nowicjusz
Nowicjusz


Do³±czy³/a: 31-08-2003

Sk±d: Sh-n

Status: Offline
jakby ktos szukal rodzimych produkcji :
http://jrock.hg.pl/ - rozne
http://www.wolainfo.com.pl/callista/welcome.htm -deg deg deg Wink
milej lektury
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
dehiraOffline
Temat postu:   PostWys³any: 05-11-2003 - 20:01
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 26-08-2002



Status: Offline
no i nie jestem sama!
Nacka, ale mozesz napiszesz cos o tych rodzimych produkcjach? np wrazenia z najlepszego twoim zdaniem fica? i który to jest, of coz...Razz

a teraz moze naskrobie jeszcze kilka słów o innym, ale też anglojezycznym ficu: Title: Room 304, Diety Hall
Author: Yukimi2
hehehe, to komedia sh-ai, ale przede wszystkim komedia. Wyobraźcie sobie szkołe, w której można spotkać niemal wszystkich rockersów: jesli nie są uczniami to sa nauczycielami. Błeehehehehe, Sugiiii!!!!! ;}~~~~
ekhem.....o czym to ja mówiłam? Aha, oczywiscie role ..może nie główne, ale bardzo ważne gra tam Deg, to wokół nich obraca się cała akcja. Bohaterowie sa przerysowani, ich pomysł opiera się na wizerunku scenicznym pociagniętym chwilami do granic absurdu, ale hej, nie zapominajcie, ze to komedia! Dzikie relacje miedzy bohaterami sprawiają, że można boki zrywać ze smiechu, geeeee, alez autorka ma pokręcony umysł ^0^ Fic należy do największych j-muzowych tasiemców: 51 chapterów, ale jest juz skończony. Wolałabym, zeby tego ostatniego chapta nie było, mogło sie to jakoś inaczej zakończyć....
neee, nic nie naspoileruje Razz
Co do minusów: dłużyzny. Niestety, zdarzają sie dosc czesto. Czasami trzeciorzedowe zdarzenia zajmuja bardzo wiele miejsca, nic tak naprawde soba nie wnoszac, a trzeba przez nie przebrnąć. Well, przeczytałam to w 1 dzień, wiec wcale nie jest tak żle! (po tym sie poznaje maniaków?....)
tego fica serdecznie polecam wszystkim, którzy chcieliby poczytać coś lekkiego, łatwego i przyjemnego, a przy okazji się pośmiac. Przygody Kyo zapewnią gimnastyke przeponie, gwaranruje ;P
Ja też bym chciała do takiej szkoły! Moge zostać sprzataczką XDDDD
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
dehiraOffline
Temat postu:   PostWys³any: 15-11-2003 - 21:40
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 26-08-2002



Status: Offline
Seed Of Love
by VanillaMint
tak, kolejny z ficów, które po prostu uwielbiam. Ten różni się bardzo od tych, które VM zwykła pisać (hehe, a co, myśleliscie, ze to niemożliwe? ^^; ja też tak myślałam, ale ten JEST inny). Przede wszystkim to komedia/groteska. Toshiya - basista dir en grey jest w ciąży tak, dobrze przeczytaliście (khy khy, czyżby uwieńczenie wszystkich poprzednich ficów? XD). W związku z tym zycie nie tylko ...um....ojca dziecka, ale i całej bandy sie komplikuje. A jak jeszcze dowiaduja sie o fakcie rodzice totchiego, i na dodatek pojawia sie nagle przyszły teść, to można zrywać boki ze smiechu. Wypad totchiego z shinya na zakupy po odpowiednią odzież przyprawia o drgawki smiechowe, a scena ze znalezieniem kotka i przyniesieniu go do studia prawie mnie powaliła ze smiechu Very Happy (niech zyja emotikony i onomatopeje!!!!!!!!). Jesli napiszę o tym cos wiecej, to zepsuję ludziom, którzy moga czytać tego posta a nie czytali fica całą zabawe. Buuuu, a jest o czym pisac!

Czy fic na jakies minusy? ma!! jeden zidentyfikowany i bardzo poważny: fic został porzucony przez autorke po 12 chapterze, i choć od jego napisania minęło wiele czasu (a VM napisała już kilka..naście? dziesiąt? XD innych) ten pozostaje w statusie incompleted...Swego czasu fic był bardzo popularny, powstała nawet lista mailingowa skupiajaca ludzi, którzy pilnie śledzili losy bohaterów w tym ficu.
well, to jeden z najsmieszniejszych jakie czytałam...

Wiecie, muzycy z dir en grey dali poczatek pewnym postaciom, o imionach kyo, kao, die, totchi i shin-chan, które juz od dawna żyją swim życiem, rozwijają się w wyobrażni i twórczości fanów niezaleznie od prawdziwych muzyków....Co ciekawe, można zauważyć pewną spójność. Tzn, jesli jakiś fic jest dobry, to czasem inni autorzy ficów przyjmują fakty z tego fica za dokonane i nexte pisza na bazie tych. Robią się z tego takie drugie gwiezdne wojny. Nie wiem o czym to swiadczy, ale zebrało mi się na filozofowanie....już się zamykam XD
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
dehiraOffline
Temat postu:   PostWys³any: 20-11-2003 - 19:08
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 26-08-2002



Status: Offline
tak, to teraz cos polskiego i po polsku:
FANFIC DEGOWY, YAOI’OWY I PORÄ„BANY
by Mizuki
znajduje sie na stronie wklejonej wyżej przez Nacke

komentarz: __-__ ::gleba::
Coś jeszcze dodać? ^^ oki oki, rozwine to, zreszta i tak nie zdołacie mnie powstrzymac!! Błeeehehehee
Tytuł mówi wszystko, więc daruje sobie klasyfikacje^^
Wystepuje banda dega+sugizo (biedny sugi....co ja gadam? XD Happy sugi!!)
Co cenie w tym ficu? - sÅ‚ownictwo! (majstersztyk, mówie Wam!) Czasem fice pisane w zaÅ‚ozeniu jako porÄ…bane przeginajÄ… i z iloÅ›cia "gÅ‚upot" jak i ze zbyt wymyslnymi opisami. Tu tego nie ma. oszczednosc w sÅ‚owach tam gdzie trzeba (patrz: koszulka nocna totchiego), i bujne opisy tam gdzie trzeba (patrz: skarpetki). Ale i tak najlepsze takie krótkie haseÅ‚ka w stylu: "cholera, Sugi, jak ja siÄ™ za tobÄ…, Kotku, stÄ™skniÅ‚em!!!" albo: "Shinya! Ja siÄ™ wkurwiÅ‚em, ale… ale ty żyj do cholery!" (zreszta trzeba jeszcze widziec w jakich sutuacjach to byÅ‚o wypowiedziane^_^)
własciwie moznaby cały fic zacytować. Zadnych dłużyzn tu nie znajdziecie, akcja toczy sie szybko - niemal ZA szybko, chciałoby sie powiedziec. Bardzo mi się fic podobał, szkoda tylko, ze na końcu znajdujemy notke, ze Autorce nie chce sie tego pisac dalej....mowie Wam, strata ogromna!!!
Fakty na razie sa takie, ze to dwuchapterówka, finished.
.......wiem, ze ficów z roznych obszarów tematycznych nie da się porównywac, ale kiedy teraz polecam komus, kto nie interesowal sie ficami do tej pory jakąs lekture, to ten fic wyladowal u mnie na liscie takich wlasnie swietnych ficow "do polecania" Efektów kuracji jestem raczej pewna^^
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
dehiraOffline
Temat postu:   PostWys³any: 12-12-2003 - 20:00
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 26-08-2002



Status: Offline
jakiś czas temu na +++JRock+++ był update i pojawiły się 3 nowe fice by Mizuki.
Po kolei: 50%&50%
czyli kolejny hidusiowo-yo-chanowaty
fic yaoi’cowy Razz!!!

Widać wyraźnie ze autorka bardzo lubi hide ;P. Świetny fic, można się ośmiać. Coraz bardziej zdaję sobie sprawę, ze kocham to słownictwo "Yoshiki>pizdu z łóżka", albo "Tooooo nie byyyyłooooo specjaaaalnieee!!!"
opisy hide sa takie słodkie, ze nie mozna go nie kochac. zreszta po przeczytaniu fice zaczełam szukać info ile hide miał tak naprawde wzrostu, bo słowo "maleństwo" pada tak często, ze zbiło mnie z tropu...a wydawało mi sie ze hide wcale nie był taki maleńki^^
(a potem odetchnęłam z ulgą - jednak mojego maleństwa (kyo) nikt nie przerosnie ^.^)
fic fajny, krótki, miły do poczytania.
"Kaoru x Miyabi, czyli jak przetrwać w Jrockowej dżungli…”
nexty fic w stylu Mizuki, czyli świetna zabawa. całowanie sie z rybką rządzi, hehehehehe, poza tym jest Dajuś. Mozna się spodziewac dalszego ciagu, na co niecierpliwie czekam.
„Raz na koniu, raz pod koniem”…
Tez napisany przez Mizuki. O degu, tym bardziej klimaty bardziej fantasy, czyli deg na koniach. Porównanie Kyo do żaby XDDD.... zamorduję, ale z drugiej strony, nawet to jest w nim słodkie. Hehe, przygody Totchiego jak zwykle sa niesamowite, mozna sobie wyobrazac nie wiadomo co, a to takie niewiniatko ;P. Jednochapterówka, własciwie z tych 3 ficów ten jakoś najmniej mi się podobał, co nie znaczy, ze jest zły, tylko ze w dorobku autorki mozna juz wybrzydzać ^^
Bardzo jestem ciekawa nextych ficów by Mizuki.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
NachebetOffline
Temat postu:   PostWys³any: 06-07-2004 - 23:55
Czytelnik
Czytelnik


Do³±czy³/a: 06-07-2004

Sk±d: PoznaÅ„

Status: Offline
ja polecam to => click
naprawdę jeden z niewielu fików, który mi się spodobał. Uważam, że warto stracić czas Smile

_________________
szare gołebie
przynoszÄ… szarym ludziom
skrzydlate myśli

Mariusz Parlicki
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
dehiraOffline
Temat postu:   PostWys³any: 02-08-2004 - 17:48
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 26-08-2002



Status: Offline
pojawiło sie jakiś czas temu nowe archiwum ficowe Angels of Time, super zrobione, jesli autorce uda sie skontaktowac z tymi wszytskimi autorami to bedzie czytanka do bólu ;3

pisałam juz o jednym z moich ulubionych ficów - A sence of Himself - no wiec dodam ze tam jest druga część tego czegoś ^______^
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci Zobacz nastêpny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits