Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci Zobacz nastêpny temat
Autor Wiadomo¶æ
IggIOffline
Temat postu:   PostWys³any: 14-01-2004 - 09:10
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 30-09-2002

Sk±d: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
West, wracaj.ac, co powiesz na cos takiego:
sprawdzam klasowki 4 klasy
polecenie "Put the verbs in aproppriate tenses"
zdanie 1:"They.... (celebrate)their daughter's birthday tommorow."
Dzioecko wpisuje will celebrate
Ja patrzÄ™...
Czas pasuje...
Stawiam plusa.
Przynoszę do szkoły i daję zajrzec nauczycielce...
ona każe mi postawic minus...
Dlaczego?
"Bo to jest jeszcze poza ich wiedzÄ…!"
Sad

Czy tylko mnie sie wydaje (przez to że sprawdzałem 34 prace do 2.10 rano) że to bez sensu???
Razz

Szkoła powinna nagradzac wiedze dodatkową...
bez przesady...
jesli ktos zacznie pisać na biologii o szczególach chemii molekularnej to jest to przegięcie...
ale tak? Confused

_________________
Usunięto obrazki - złamanie regulaminu
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Brush
Temat postu:   PostWys³any: 16-01-2004 - 13:16
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 11-10-2002



Ja tak myślę, że nauczycielka widząc, że jakieś dziecko umie więcej niż zostało nauczone, to znaczy że tą pracę robił za niego ktoś inny. I może dla tego postawiła minusa, po prostu za ściąganie, albo za wyręczanie się innymi.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IggIOffline
Temat postu:   PostWys³any: 16-01-2004 - 22:07
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 30-09-2002

Sk±d: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
Bez jaj...
To była dosłownie JEDYNA bezbłędna praca...
juz predzej uwierzę że że dzieciak się naćpał i kuł na LSD...
Razz

_________________
Usunięto obrazki - złamanie regulaminu
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
nika
Temat postu:   PostWys³any: 17-01-2004 - 09:06
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 26-08-2002

Sk±d: Warszawa

ale się zezłościłam, kiedy IggI mi to opowiedział - całą szkołę walczyłam z takimi palantami! gdybym była na miejscu tego dzieciaka urządziłabym awanturę po rodziców łącznie. jak można kogos karać za coś, co ten zrobił dobrze i mało tego wykazał się jeszcze wiedzą ponadprogramową?!? do tego w prywatnej szkole?!? nawet jakby to strzelił to i tak strzelił dobrze - w poleceniu nie było określone, jakiego czasu trzeba użyć!!! ja tam byłam pyskatą smarkulą i nie pozwalałam sobie na coś takiego a że byłam rzeczywiście dobra, często mi się udawało przeforsować swoje zdanie. zawsze drażniły mnie jednak takie osoby, które nic nie mówiły, machały na to ręką - w moim przekonaniu przez taką postawę zasługiwały, żeby je niesprawiedliwie traktować. nawet jeśli moja interwencja nie przynosiła efektów to nie mogłam mieć do siebie pretensji za to, że nie spróbowałam. poza tym kiedy się to robi na poziomie, grzecznie, ale stanowczo - nauczyciele mają później o Tobie dużo wyższe mniemanie, bo widzą, że potrafisz walczyć o swoje i to nie w chamski sposób.

_________________
gdyby ktoś przypadkiem chciał czegoś od mnie to mailem proszę - niestety raczej nie będzie mnie już więcej na forum
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Herbert WestOffline
Temat postu:   PostWys³any: 18-01-2004 - 10:46
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 29-01-2003

Sk±d: Kraków, dawna stolica Polaków!

Status: Offline
Heh.. szkoła z klasą, co?... IggI, niesprawiedliwość wśród nauczycieli nie tylko jest nagminna, ale powiem Ci więcej - jeżeli będziesz się starał być sprawiedliwym, jeżeli będziesz chciał bronić dzieciaków to tak Ci dosrają, że się w życiu nie pozbierasz. Taka jest szkoła... Słyszałeś o wewnątrzszkolnym systemie oceniania? Z tego co wiem to u nas w szkole zakłada on niepodciąganie, a wręcz przeciwnie, zaniżanie ocen. Zakłada po prostu dosrywanie uczniom gdzie się da.

Opisany przez Ciebie przypadek dowodzi tylko jednego. W szkole część nauczycieli stosuje równanie w dół - nie daj Boże ktoś będzie lepszy. Nie daj Boże będzie wiedział wiecej - wtedy już jest źle. Mam w klasie dziewczynę, która przez lat naście mieszkała we Francji, teraz też często tam jeździ, jej ojciec jest francuzem. U nas na francuskim robi sobie co chce, czyli nie robi nic i ma szostkę. Nie dziwię się - w końcu zna francuski lepiej od nauczycielki, i to znacznie lepiej. JA potrafię wychwycić błędy naszej profesorki. Ale nie daj Boże jej błąd wskazać! To już zbrodnia. I wiecie, co? Nawet jak ta dziewczyna jest u nas w klasie to i tak profesorka uczy nas wymowy i czytania. Dlaczego? Dlatego że owa dziewczyna czytała parę razy i okazało się że mówi znacznie lepiej od babki. Logicznym byłoby, żebyśmy uczyli się od tego, kto umie lepiej, prawda? Nie w naszej szkole niestety.

Nika - niestety zbyt często rodzicom zależy tylko na ocenach, i nic ich nie obchodzi szkoła. Znam przecież opowieści - człowiek przychodzi ze szkoły i narzeka, że ma np 4 klasówki jednego dnia i to zapowiedziane np w ciągu tygodnia, a nie z tygodzniowym wyprzedzeniam. Odpowiedź? No to się naucz. Gówno rodziców obchodzi jaki materiał, co z regulaminem szkolnym itp. Jak zła ocena - piekło w domu. Nie ważne, ze profesor czy profesorka nie wytłumaczyli, nie powtórzyli, nie ważne wszelkie tłumaczenia. Zaharowój się człowieku na śmierć dla piątek! Szkoła wymaga reformy, ale nie na zasadzie stworzenia gimnazjów. Reformy podejścia, myślenia!! Tylko czy to w ogóle możliwe?... Ludzie tacy jak IggI którzy WIDZĄ błędy systemu i nie zapominają zbyt łatwo, ze sami byli uczniami stanowią szansę. Tylko czy jest ich wystarczająco dużo? Czy moje dzieci będą w szkole szczęśliwe?

_________________
Dynamite, the product of Nitroglycerin and Saltpeter, can be attached to doors and containers of all kinds. Imagine the surprised thief who opens your boudoir and finds that he's strangely missing his hand! Brilliant!
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
nika
Temat postu:   PostWys³any: 18-01-2004 - 14:37
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 26-08-2002

Sk±d: Warszawa

Nie wszyscy rodzice są tacy - skoro czujesz boleśnie tę niesprawiedliwość to sam nie będziesz tak postępował jako rodzic albo stwierdzisz jak wszyscy inni, że szkoła to sama przyjemność w porównaniu ze stresami, które czekają na ciebie w pracy. Twisted Evil Wydaje mi się, że są i troszczący się rodzice, którzy mają leniwe i krnąbrne dzieci - często złe oceny nie są spowodowane przez zły świat a nasze własne lenistwo, nie oszukujmy się. Profesor za szybko coś przeczytał? A co Ci szkodzi uzupełnić notatki od kogoś, kto lepiej słyszał albo pójść do biblioteki i przeczytać na ten temat? Miałam tak wymagającą profesorkę, że trzy razy pod rząd zostałam przez nią odpytana - od tej pory zawsze, na każdą lekcję byłam przygotowana, nawet zrobiłam olipiadę. Ciężka praca często daje świetne rezultaty. Bez niej nie pójdziesz na studia czyli ominie Cię najlepsza fucha w Twoim życiu. Warto się zaharowywać, żeby studiować - 5 lat bezprzykładnego lenistwa!

_________________
gdyby ktoś przypadkiem chciał czegoś od mnie to mailem proszę - niestety raczej nie będzie mnie już więcej na forum
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Herbert WestOffline
Temat postu:   PostWys³any: 18-01-2004 - 23:15
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 29-01-2003

Sk±d: Kraków, dawna stolica Polaków!

Status: Offline
Jeżeli chodzi o to że są różni rodzice i różne dzieci - zgadzam sie z TObą w 100%, to oczywiście prawda. ALe podam Ci przykład. W klasie koleżanki mojej i Veg (nie wiem, czy już o tym nie wspominałem..) ludzie zaczynają lekcje późno - na 11, 12 itp. Kończą koło 17 - 18. Tak przez cały tydzień. Mają dni, kiedy mają po 9 (DZIEWIĘĆ!!!) godzin lekcyjnych, ale nauczyciele nie wpisują tej dziweiątej do dziennika i do planów lekcji w dzienniku, zeby ukryć że amią regulamin. I co>? I nic. Rodzice nic w tej spawie nie robią. I tu pytanie - czy ci uczniowie są tak potulni, ze się na to godzą, czy rodzicom nie zależy?

Mało dorosłych jest gotowych iść do szkoły i kłócić się o racje swojego dziecka, bronić ich.

Lenistwo, to sprawa jak najbardziej nagminna, to fakt. Tyle, ze grzechów społeczności uczniowskiej można by przytoczyć kilka stron A4 maczkeim. Tyle, ze to nie o nich rozmawialiśmy. W jaki sposób lenistwo danego ucznia moze usprawiedliwić poniżanie i niszczenie INNEGO ucznia? Ja nie widzę usprawiedliwienia.

_________________
Dynamite, the product of Nitroglycerin and Saltpeter, can be attached to doors and containers of all kinds. Imagine the surprised thief who opens your boudoir and finds that he's strangely missing his hand! Brilliant!
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IggIOffline
Temat postu:   PostWys³any: 19-01-2004 - 10:12
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 30-09-2002

Sk±d: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
Dziś z kolei było odwrotnie...
Razz
Nie wszyscy nauczyciele sa źli...
ale to sie zmieni...
w sumie jestem jednym z nich! !!!
Twisted Evil Twisted Evil

Spójrzcie jednak z drugiej strony...

Pani przy mnie przyznała racje dziewczynce która odrobiła prace domowa poprawnie...
Inna sprawa że ta praca miała wprowadzic uzycie nowego czasu...
więc teoretycznie wszystko wzieęło w łeb...
Ćwiczenie na pół unitu zmarnowane...
Ja wkurzony, bo ona, jako wychowawczyni, ma wiekszy posłuch w klasie,
a ja tu "tylko praktykuje"... więc jasne że sie mylę...
a stÄ…d juz tylko krok do stwierdzenia ze "mamy pana w d...e" Twisted Evil #evil
Wiecie jak takie podejście wqrwia???

_________________
Usunięto obrazki - złamanie regulaminu
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Herbert WestOffline
Temat postu:   PostWys³any: 19-01-2004 - 18:15
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 29-01-2003

Sk±d: Kraków, dawna stolica Polaków!

Status: Offline
Fakt faktem, nie miała prawa podważać Twojego autorytetu przy uczniach. Na kogo jednak się wqrwiasz? Na nią czy na uczniów? Co podkopuje Twój autorytet? Ona czy oni? Poza tym nie daj się mieć w d!!! Co z tego, ze praktykujesz? To nic nie zmienia! Jesteś ticzer i masz ticzingować, masz prawo wystawiać oceny itp. Chodzi tylko o to, żebyś nie pozwolił podważać każdej swojej decyzji, myśle, ze to także kwestia wypracowania środka między sprawiedliwym ocenianiem, nie za surowo i nie za łagodnie, a zachowaniem racjonalności - tak jak wspominasz o tym ćwiczeniu. Wykonane poprawnie, lecz niezgodnie z poleceniem? To np 3 z adnotacją za co i dokładnym wytłumaczeniem + zrób mi to na jutro tak jak ma być to będzie piątka (jeżeli będzie zrobione dobrze).


Wiem, bardzo mi się wygodnie mówi teraz, gdy siedzę przy kompie, z pozycji człowieka, który nie uczył sie JAK UCZYĆ i nigdy nie przeprowadził prawdziwej lekcji. Proszę, nie oceniaj mnie jak ignoranta udającego ze się zna. Wszystko co piszę piszę na własny zdrowy rozum, więc czasem mogę strzelić gafę :) Powiedz, co sądzisz o rozwiązaniu, które zaproponowałem?

_________________
Dynamite, the product of Nitroglycerin and Saltpeter, can be attached to doors and containers of all kinds. Imagine the surprised thief who opens your boudoir and finds that he's strangely missing his hand! Brilliant!
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IggIOffline
Temat postu:   PostWys³any: 20-01-2004 - 10:16
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 30-09-2002

Sk±d: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
To było pisane pod wpływem chwili...
Twoja metoda jest zła o tyle że za prace domowa nie stawiam ocen...
A pozatym juz wszystko cool...
wytłumaczyłem klasie, czego oczekuje od nich ten kto im dał to ćwiczenie (ja!) i jak mają je zrobic...
na koniec jeszcze zadałem prace domowa....
z robic po 5 przykładow kazdej z metod dla tych co umieja Razz
a wiec zemsta była moja!!!!! Twisted Evil
A co do twojego nieumienia...
sam sie przyznałeś kiedyś że ticzerowałeś swego czasu Veg...

_________________
Usunięto obrazki - złamanie regulaminu
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
VegOffline
Temat postu:   PostWys³any: 20-01-2004 - 16:30
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 25-01-2003



Status: Offline
No i ticzeruje od czasu do czasu (zwlaszcza fizyka i francuski) z racji iz jest starszy, madrzejszy i zdolniejszy :D

_________________
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Herbert WestOffline
Temat postu:   PostWys³any: 20-01-2004 - 16:48
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 29-01-2003

Sk±d: Kraków, dawna stolica Polaków!

Status: Offline
IggI, może i pisane pod wpływem chwili, ale... Jakby nie było racja była po Twojej stronie, no nie?
A skoro nie stawiasz za prace domowe ocen - to w takim razie kazać dziewczynce przepisać jeszcze raz, tym razem dobrze, i przynieść. Jak odmawia - no to czas za prace domowe stawiać oceny :> Nie, zagalopowałem się ;) Ale z drugiej strony - czemu nie?... Hmmm..

Fakt, czasem uczę Veg, ale widzę przy tym, że często tłumaczę coś na zasadzie, ze domyślne jest to, ze ktoś wie o co mi chodzi :) A jaśniej - robię skróty myślowe itp. Dopiero gdy się nauczę ich unikać będę mógł powiedzieć że coś tam w tej dziedzinie potrafię, a to przecież i tak kwestia uczenia jednej osoby, a nie szerszego grona, no nie? Z resztą, ja nie lubię pokazywać gotowych rozwiązań, wolę pokazać i wytłumaczyć jak samemu dojść do rozwiązania... A z tego co widzę to część ludzi u mnie w budzie uważa myslenie za raczej hańbiące zajęcie :(

Veg napisa³/a:
No i ticzeruje od czasu do czasu (zwlaszcza fizyka i francuski) z racji iz jest starszy, madrzejszy i zdolniejszy :D


Zgodzę sę tylko, ze starszy. Resztę dementuję. Poza tym jesteś pojętną uczennicą!!!

_________________
Dynamite, the product of Nitroglycerin and Saltpeter, can be attached to doors and containers of all kinds. Imagine the surprised thief who opens your boudoir and finds that he's strangely missing his hand! Brilliant!
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IggIOffline
Temat postu:   PostWys³any: 21-01-2004 - 12:15
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 30-09-2002

Sk±d: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
Wiecie co...
od tej dyskusji dostałem ochoty zeby zrobic osobny temat...
Nika ma swój "Pamiętnik Moderatorki"...
moze i ja powinieniem zacząc pisac "Pamiętnik Praktykanta"??? Wink

_________________
Usunięto obrazki - złamanie regulaminu
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IggIOffline
Temat postu:   PostWys³any: 21-01-2004 - 12:16
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 30-09-2002

Sk±d: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
Wiecie co...
od tej dyskusji dostałem ochoty zeby zrobic osobny temat...
Nika ma swój "Pamiętnik Moderatorki"...
moze i ja powinieniem zacząc pisac "Pamiętnik Praktykanta"??? Wink
a...
i Herbert...
jakbys nie uczył i czegobys nie uczył UCZYSZ
to jest jak klątwa... nie uwolnisz się już... Rolling Eyes Wink

_________________
Usunięto obrazki - złamanie regulaminu
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Herbert WestOffline
Temat postu:   PostWys³any: 21-01-2004 - 18:59
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 29-01-2003

Sk±d: Kraków, dawna stolica Polaków!

Status: Offline
Hahaha, no nie wiem :) Jakoś nie wyobrażam sobie siebie jako nauczyciela :D Ale fakt faktem, ostatnio jedna babka (nauczycielka) powiedziała mi - "Z ciebie to by był dobry nauczyciel... Masz w sobie tyle ciepła..." Cóż, było mi miło, ale zaskoczyło mnie to bardzo.. Ciepło we mnie?... Dziwne...

A teraz to Ty się wkopałeś :D Pisz pamiętnik, pisz! :D Nie popuszczę Ci!

_________________
Dynamite, the product of Nitroglycerin and Saltpeter, can be attached to doors and containers of all kinds. Imagine the surprised thief who opens your boudoir and finds that he's strangely missing his hand! Brilliant!
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci Zobacz nastêpny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits