Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj si, by sprawdzi wiadomoci Zobacz nastpny temat
Autor Wiadomo
Brush
Temat postu:   PostWysany: 02-01-2004 - 14:14
Moderator
Moderator


Doczy/a: 11-10-2002



Ale ja pisałem że jest to komputer złożony dla rodziców jako maszyna do pisania i jako mój serwer plików. Dzięki niemu, mój komp nie jest już tak zapchany. Wszystko z czego aktualnie nie korzystam, a będzie w przyszłości potrzebne, jest przesyłane LANem na ten drugi komp. Ponadto jak potrzebuję zrobić coś co komputer będzie potem długo mielić, to z poziomu swojego kompa, zdalnie wydaję tamtemu polecenie, i tamten spokojnie powoli sobie mieli, a ja na swoim robię inne zadania.
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
MagnusOffline
Temat postu:   PostWysany: 03-01-2004 - 01:23
Moderator
Moderator


Doczy/a: 21-10-2002



Status: Offline
no to teraz troche o moim już bardzo zuzytym sprzęcie Very Happy

procek: Celron 333
RAM: 256
HB: niby 80 ale płyta główna nie widzi tyle więc mam zablokowane na 32GB
Grafika: ATI 9200 128Mb
muza: Live 5,1 i głośniczki Very Happy
napedy: DVD i RW

i to by wystarczyło by przedstawić na czym pracuje Very Happy znaczy sie bawie sie tylko ten procek mnie dołuje tylko on powstrzymuje mnie od grania w nowości Sad

_________________
Mój "mały" internetowy spis komiksów
My DA
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
Brush
Temat postu:   PostWysany: 09-01-2004 - 13:42
Moderator
Moderator


Doczy/a: 11-10-2002



Ja planuję sprzedać ten drugi komputer z monitorem, klawiaturą i myszą, i kupić sobie jakiś potężny dysk twardy. Złożyłem go dla rodziców, ale widzę że jest dość mało wykorzystywany, tak więc jako właściciel mogę robić z nim co zechcę.
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
KamuiOffline
Temat postu:   PostWysany: 15-02-2004 - 13:15
Czytelnik
Czytelnik


Doczy/a: 14-10-2003

Skd: WaWa - Kabaty

Status: Offline
oooo u mnie się "troche zmieniło"

Monitor 15" zmieniłem na Samsunga 957mb 19"...efekt... bajer ! Shocked

Radeon 9500 128 mb (300 zł Laughing )

Logitech mx310

80 gb Barracuda (anime Wink )

no Very Happy

_________________
"We must live and love..."
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
jaczak
Temat postu:   PostWysany: 15-02-2004 - 13:48
Moderator
Moderator


Doczy/a: 08-06-2003



proszę nie załamywać reszty forumowiczów... szczególnie po tak długiej nieobecności na forum... Wink
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
KamuiOffline
Temat postu:   PostWysany: 15-02-2004 - 17:31
Czytelnik
Czytelnik


Doczy/a: 14-10-2003

Skd: WaWa - Kabaty

Status: Offline
nom na forum dłuuuugo niesiedziałem Very Happy ale czas to zmienić Very Happy

Myślisz ze ja załamuje ? Very Happy mnie załamał moj kolega...

"Siemka, kupiłem se Radeona 9800pro ale słaby jest" Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

_________________
"We must live and love..."
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
Brush
Temat postu:   PostWysany: 15-02-2004 - 20:48
Moderator
Moderator


Doczy/a: 11-10-2002



Kamui napisa/a:

"Siemka, kupiłem se Radeona 9800pro ale słaby jest" Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

Znam tą całą historię z Radeonem, tak więc LITOŚCI.
Przegapiłeś dwa spotkania. #evil
Ja kupiłem nówkę aparat cyfrowy z gwarancją i ze wszystkim za 300, a w sklepie kosztuje ponad 430 zł.
Ponadto udało mi sie zreperować głowicę w mojej drukarce (zaoszczędziłem 250 zł). Teraz reperuję zabytkowego laptopa DECpc 425SL/e i napęd DVD Samsunga kumpla.
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
issOffline
Temat postu:   PostWysany: 18-02-2004 - 15:23
Moderator
Moderator


Doczy/a: 16-02-2004



Status: Offline
To i ja się dorzucę.

MB: Gigabyte GA-7VAX (BIOS F12)
CPU: AMD Athlon XP 1700+ (0.18)
RAM: 1280 MB (niemarkowe)
HDD: Seagate ST340016A (~40GB)
Grafa: GeForce 4 MX 440 64MB TV-OUT (niemarkowa)
Mjuzik: na płycie
Głośniki: podpięta wieża
CD-R: LiteOn LTR40125S (firmware ZS0R) (w niedalekiej przyszłości DVD-R)
Monitor: AOC 7Klr (17") + TiVik do filmów
Wiatrak na CPU: Titan (TTC-D6TB chyba) + FanMate
na chipsecie: Zalman ZM-NB47J
na obudowie: jakiś Arctic cooling coś (z wywalonym czujnikiem temp.) + FanMate
obudowa: CodeGen jakiś
zasilacz: wymieniony na inny niemarkowy (po nieudanej próbie maksymalnego wyciszenia kompa)
mycha:
1) Media-tech MT118
2) Media-tech MT1002
klawierka: z Tajlandii (wywaliłem karton z nazwą producenta)
OS:
1) GNU/Linux (ciągle nie mogę wybrać dla siebie dystrybucji, jak będę miał czas i miejsce na HD, to chyba Gentoo spróbuję)
2) M$ Windows 2003 Server Trial 180 dni (od instalacji w grudniu chyba tylko kilka razy odpalony)

Plus trochę antyków w szufladzie i na strychu.

To chyba wszystko i w miarę dokładnie opisane ;). Ale duże to wyszło :o.

_________________
Gdyby ktoś chciał założyć konto na Dropboksie to ten (<--) link daje dodatkowe 0.5GB Tobie i mi.
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
IggIOffline
Temat postu:   PostWysany: 18-02-2004 - 15:36
Elita forum
Elita forum


Doczy/a: 30-09-2002

Skd: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
U mnie funkcję 'procesora zewnętrznego" pełni kładak sprzed dwóch lat
Skład:
Athlonik 1Ghz
na płycie SiS702 9nic o niej nie wiem poza tym że ma wbudowany klon Sound Blastera
256MB RAM
40GB HDD
+kieszen na dyski
48ktrotnyCDek
kartę 3D udaje (z duzym powodzeniem) KYROII
monitorek jest 14 calowy ale jak trzeba to podłaczam 30" telewizorek
acha głosniki mam do wyboru 60 Wat - firma krzak
albo 900W-do analogowej wiezy marki Unitra (nic pozatym o niej nie wiem bo jest starsza ode mnie)
obudowa (czytaj rama - panele voczne musiały zniknac wobec ciągłego niedoboru chłodzenia)

wszystko chodzi pod panowaniem Microsoftu
do tego drukarka
Nokia HDR-1 i Siemens S45i (brata)

_________________
Usunięto obrazki - złamanie regulaminu
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
Brush
Temat postu:   PostWysany: 01-03-2004 - 21:20
Moderator
Moderator


Doczy/a: 11-10-2002



To jest dobre miejsce aby opisać budowę mojej sieci komputerowej.
Ogólnie będzie to sieć bezprzewodowa WLAN na protokole IEEE 802.11b. o strukturze BSS.
Centralnym punktem sieci będzie tymczasowo serwer:
P – 100 ze zmodyfikowanym układem chłodzenia (radiator od Durona 1,3 GHz bez wentylatora. Całkowicie bezgłośny i wystarczający system chłodzenia)
Płyta - AT Soyo SY – 5TF
32 MB RAM SIMM
Grafika - S3 Trio Virge
Zasilacz - 230 W ze zmodyfikowanym układem chłodzenia (wyjąłem oryginalny wiatrak, i wsadziłem super cichy wiatrak sterowany termistorem).
HDD – SCSI 2.1 GB
Kontroler SCSI z buforem 16 MB EDO.
Jakaś dobra radiowa karta sieciowa.
System operacyjny – trwa casting.
Zaokienna antena sektorowa, albo dookólna
Wszystkie modyfikacje są moimi patentami.
Z czasem miejsce serwera zajmie router/AP/shwitch w jednym WLAN typu cicsco z unikalną i cholernie drogą funkcją load bancing.
Ponadto każdy komputer abonencki w sieci będzie wyposażony w radiową kartę sieciową i kierunkową panelową antenę zaokienną. Takie rozwiązanie zapewni poprawną komunikację w każdych warunkach.
Źródłowym łączem będzie asynchroniczny DSL 512/128 a w przyszłości 1mega/256.
Ponadto już są plany podłączyć dom kumpla (tego ze skarpetką na głowie Wink)
W tym celu będzie trzeba zastosować mostek na dwóch antenach kierunkowych z punktami rozszerzającymi, i AP na podobnej antenie co mój.
Serwer już jest prawie skończony (brakuje karty radiowej), a reszta będzie mnie kosztować minimum 1500 zł.
Ale dzięki temu będę mieć super tani STAŁY internet!!
To by było na tyle.
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
lam
Temat postu:   PostWysany: 01-03-2004 - 21:47
Nowicjusz
Nowicjusz


Doczy/a: 29-02-2004

Skd: Lublin

Athlon 1500+ czyli 1300Mhz
2x dysk 40g segaty
Sound Blaster Audigy
geforce 2
płyt soltek :/
klawiatyra i myszka Smile
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
Brush
Temat postu:   PostWysany: 01-04-2004 - 21:22
Moderator
Moderator


Doczy/a: 11-10-2002



Pragnę się pochwalić że właśnie zakończyłem proces wyciszania serwera, który będzie pracować w mojej sieci. W tej chwili jedyną częścią jaka wydaje jakiekolwiek dźwięki jest dysk twardy, ale to da się załatwić funkcją wyłączania dysków po pewnym czasie bezczynności.
Najwięcej pracy włożyłem w zasilacz.
Zastosowałem 5 razy większe radiatory, dzięki czemu cały zasilacz nie wymaga chłodzenia wiatrakiem.
Jeden radiator był na tyle duży, że nie mieścił się w obudowie zasilacza, i musiałem wyprowadzić poza obudowę. Na fotce z lewej strony widać właśnie ten radiator.

W środku zasilacza jest jeszcze jeden radiator (mniejszy). Pomimo to, nie całkiem zrezygnowałem z wiatraka. Zmieniłem go na cichszy, i zastosowałem potencjometr, dzięki któremu można płynnie sterować obrotami wiatraka. Jest to taki zapasowy układ zabezpieczający. W przypadku wzrostu temperatury, włączę wiatrak, i będzie OK. Oczywiście wszystko przetestowałem. Aby mieć pewność że chłodzenie jest wystarczające, do zasilacza podłączyłem 3 HDD i maksymalnie obciążyłem procesor, i w takim stanie serwer działał przez 3 godziny bez przerwy.
Radiator w zasilaczu nieznacznie się rozgrzał, ale nadal była to niska temperatura.
Podobny układ zastosowałem przy procesorze. W serwerze jest P 100, a jako chłodzenie zastosowałem dość pokaźnych rozmiarów radiator z miedzianym rdzeniem z Durona 1.3 GHz. Oczywiście tu też niema wiatraka. Podczas testów procesor bezproblemowo wytrzymywał. Tak więc sam serwer podczas pracy nie wydaje żadnych dźwięków. Co do dysku, to poza wyłączaniem go przy bezczynności, dokupiłem do niego 150 centymetrową taśmę sygnałową, i dzięki temu będę mógł go zamknąć w odpowiednim miejscu, wyposażonym w bezgłośny układ chłodzenia. To tyle o nietypowych rozwiązaniach zastosowanych w moim serwerze.
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
issOffline
Temat postu:   PostWysany: 01-04-2004 - 22:04
Moderator
Moderator


Doczy/a: 16-02-2004



Status: Offline
Nie żebym wątpił w skuteczność takiego chłodzenia, ale 3 godziny to jest nic. Mój zasilacz zdechł 1,5 tygodnia po wyciszeniu. A przez ten czas chodził niemal 24h na dobę z włączonym SETI@home (co w połączeniu z procesami systemowymi daje 99.(9)% obciążenia całą masą operacji zmienno- i stałoprzecinkowych). Ale moja modernizacja zasilacza była mniej zaawansowana. Zmieniłem wiatrak na cichszy z czujnikiem temp. (nevermore, te czujniki są do bani), pod zasilaczem dołożyłem wiatrak odsysający powietrze z obudowy (z regulacją obrotów za pomocą FanMate'a), zmniejszyłem obroty na procku i wiatrak na chipsecie zastąpilem dużym radiatorem.
Jeśli zaś chodzi o HDD, to może lepiej zamiast wyłączania po czasie (co jak na serwer jest dość dziwne) ustawić dysk na cichszą pracę (Automatic Acoustic Management - AAM). Można do tego użyć soft producenta, a jak nie ma, to spróbować jakiś tool IBM (nie pamiętam nazwy), oprócz tego można też ustawić to linuksowym hdparm.

To na koniec - powodzenia w dalszych działaniach!

_________________
Gdyby ktoś chciał założyć konto na Dropboksie to ten (<--) link daje dodatkowe 0.5GB Tobie i mi.
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
Brush
Temat postu:   PostWysany: 01-04-2004 - 22:31
Moderator
Moderator


Doczy/a: 11-10-2002



Ja mam dysk SCSI, a zaopatruję się na Allegro. Zapomniałem dodać że pomiędzy pocka a radiator, wsadziłem ogniwo peltiera. Zasilacz ma dość spore radiatory (jeden radiator to około 25 % rozmiaru całego zasilacza) , tak więc niema problemu, zwłaszcza że pomiędzy tranzystorami a radiatorem dałem pasty termoprzewodzącej, dzięki czemu jest lepszy przepływ ciepła. Do tego wielkiego radiatora są podpięte dwa tranzystory na przedłużonych nogach (radiator jest zbyt wielki aby standardowe nogi tranzystorów sięgnęły płytki laminatowej) Jest jeszcze jeden tranzystor, który jest podpięty do 3 rasy wiekszego radiatora niż w oryginale, ale i 3 razy mniejszy od tego wielkiego z fotki. Mam drugi taki sam radiator, i myślę czy nie przyczepię go do tego trzeciego tranzystora. Wtedy zasilacz wyglądałby kosmicznie, ale by miał idealne chłodzenie.
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
Brush
Temat postu:   PostWysany: 27-04-2004 - 14:52
Moderator
Moderator


Doczy/a: 11-10-2002



Wcześniej opisywałem innowacje jakie wprowadzam w serwerze aby go maksymalnie wyciszyć. Poprzednio pokazałem co zrobiłem z zasilaczem. Dwa tranzystory przyczepiłem do dość sporych rozmiarów radiatora, co zaowocowało wyśmienitym chłodzeniem bez udziału wiatraka. Jednak w zasilaczu są 3 tranzystory. Ten ostatni tranzystor też dostał lepszy radiator, jednak w porównaniu z tym opisanym wcześniej, był bardzo mały. Podczas testów, mały radiator zagrzał się do dość sporej temperatury, tak więc postanowiłem wymienić go na większy (jeszcze większy od tego pierwszego). Tak więc zasilacz ma teraz dwa wielkie radiatory umieszczone po obu stronach. Wygląda to dość kosmicznie, a zresztą na fotkach wszystko widać. Jakby ktoś nie wiedział na co ma patrzeć, to radiatorki są zaznaczone na czerwono. Mimo takiego chłodzenia, na wszelki wypadek zostawiłem wiatrak, jednak zrobiłem regulacje obrotów, tak więc mogę płynnie regulować jego prędkość, a nawet go całkowicie wyłączyć. Regulator jest zaznaczony na niebiesko.
Testy wykazały że tranzystory bardzo lekko się nagrzewają nawet przy wyłączonym wiatraku, a tranzystory są elementami najbardziej grzejącymi się, tak więc nie ma już się co grzać. Ponadto wymieniłem cały układ prostowniczy mostka na 30A. Dzięki takim parametrom, w ogóle się nie grzeje. Tak więc wentylator jest zbędny, ponieważ już niema się co nagrzewać.
To na temat zasilacza wszystko. Nie przewiduję dalej go opisywać, bo już więcej niema co w nim przerabiać.
Po zakończeniu budowy sieci, zabieram się za WOOFER.
Obudowa już jest (ponad 90 litrów). Przetwornik jeszcze nie kupiony, ale wiadomo że potrzebny jest 25 cm. Jak ktoś będzie mieć do sprzedania taki przetwornik, to poproszę o szczegóły. Wzmacniacz będzie stanowić, albo dodatkowa końcówka mocy, albo cały mono wzmacniacz. Możliwe że zastosuję wersję samochodową, bo są tańsze, i mniejsze. Zasilanie do tego wzmacniacza już jest, tak więc niema problemu.

http://www.manekineko.art.pl/temp/upload/images/plik_74.jpg
http://www.manekineko.art.pl/temp/upload/images/plik_75.jpg
http://www.manekineko.art.pl/temp/upload/images/plik_76.jpg
http://www.manekineko.art.pl/temp/upload/images/plik_77.jpg
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
Wywietl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj si, by sprawdzi wiadomoci Zobacz nastpny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits