Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomo¶ci Zobacz następny temat
Autor Wiadomo¶ć
LunasOffline
Temat postu:   PostWysłany: 15-11-2006 - 17:18
MĹ‚odsza elita forum
MĹ‚odsza elita forum


Doł±czył/a: 25-09-2006



Status: Offline
Mam nowego Firefoksa :]
moduł sprawdzania pisowni pięknie podkreśla moje gryzmoły by je na ludzki język przekształcić Very Happy
teraz już wiem ile błędów popełniam :/

PS. Planuje kupić sobie w końcu laptoczka. Jak zapatrujecie się na ten model?

_________________
0x5 0xA 0xF
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
JoshuaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 15-11-2006 - 17:43
Elita forum
Elita forum


Doł±czył/a: 24-10-2005



Status: Offline
Dzisiaj dorwałem w łapki laptopa, którego klawiatura została zalana sokiem xD Rada joshieg- 1. Wywal to gówno.
2. Odinstalujemy w takim razie klawiaturę z lapka i pożyczę Ci zapasową klawiaturę, którą sobie podłączysz pod Ps2 i będziesz używać. Very Happy
Luni-Firefox 2 jest na moim dysku już od dawna xD I też sprawdza mi gryzmoły

_________________
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Losiul
Temat postu:   PostWysłany: 15-11-2006 - 18:27
MĹ‚odsza elita forum
MĹ‚odsza elita forum


Doł±czył/a: 22-02-2005



Laptopy rzÄ…dzÄ… ^^
Możesz go zabrać wszędzie. Pisać końcówkę sprawozdania w autobusie, czy choćby czytać książkę na wykładzie (ew. rozmawiać na gg : P). . Siedzieć na łózku z lapem na kolanach ( ^^'' ).
Jeśli gdzieś jest w pobliżu nadajnik, będziesz miał net nawet na ulicy (karta WiFi ^^).
Mają imo wygodne klawiatury - na żadnej innej nie potrafiłem jedną ręką wcisnąć Alt+Enter : P.
Procki z tego co porównywałem są dużo szybsze przy niższym taktowaniu. Inna technologia ; ).
Ale
Słabsze z reguły karty graficzne (ma to tą zaletę, że nie pograsz już tyle - a może wadę? : P). Chociaż to zależy jaki model sobie chcesz sprawić.
Nierozbudowywalne w wielu aspektach. Wymiana procka to z reguły wymiana połowy kompa (procek jest wbudowany w płytę główną - która wszystko co w normalnym pccie jest kartą ma wbudowywane).
Słabiutki dźwięk. Chyba tylko topowe modele mają powbudowywane jakieś cuda, reszta jest co najmniej kiepska. Oczywiście ratuje wyjście na słuchawki i zewnętrzne audio (którego nie da się za bardzo nosić ze sobą : P - z drugiej strony, kto słucha muzyki siedząc na korytarzu uczelni?..).

Mam mojego Centrino 1.6 od 1,5 roku i obecnie jestem w nierozerwalnej symbiozie : P. Oglądam na nim anime, programuję, gram w starocie albo w strategi (Warcraft2 chodzi ; ) ), sprawił że czasem łatwiej jest mnie złapać na gg niż przez komórkę : P, dzięki niemu od 2 lat nie używam zeszytów - bo po co, skoro jest notatnik? : P. W tej chwili podmieniam ścieżkę dźwiękową w filmie DVD. Mam zainstalowanego linucha - Ubuntu nie wyłapał chyba tylko panelu bonusowych przycisków, do których zresztą nie szukałem nawet sterów (chociaż w sumie to poręczne dziadowstwo ; P). Nauczyłem się obsługiwać cały komputer tylko z pomocą klawiatury - nie zawsze mi się chce myszkę podłączać, a touchpad nie jest najwygodniejszy ..
Mam Centrino 1.6GHz, 60GB HDD, 1024 RAM, grafikę i muzykę zintegrowaną, IRDA, WiFi, S-Video, 2xUSB, LAN, 2x PCIMCIA, DVD-Combo, ekran 15' 1400x1050, bateria pierwotnie wytrzymywała ok 3-4h, w tej chwili ok 2h (nie żałowałem jej przez ostatni rok : P). Kupiłem używany, do tej pory żadnych (przez duże 'ż' ; P). Porównywałem wydajność ze stacjonarnym kompem kolegi na Sempronie 2200+ z podobnym sprzętem (1024MB Ram itp) - mój jest o ok 1/4 szybszy : P.

Decision belongs to you ; P.

_________________
http://img217.imageshack.us/img217/8008/1149595968350hv3.gif
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
LunasOffline
Temat postu:   PostWysłany: 15-11-2006 - 22:37
MĹ‚odsza elita forum
MĹ‚odsza elita forum


Doł±czył/a: 25-09-2006



Status: Offline
Nie wiem jak Centrino ale Pentium M ma osiÄ…gi do 60% wyĹĽsze niĹĽ jego stacjonarny odpowiednik.
Jest to chyba wynikiem zamkniętej architektury jak napisałeś "Nierozbudowywane w wielu aspektach" dzięki czemu producent z góry wie co tam będzie i jest w stanie realnie to wykorzystać.
A zakupić chce cuś takiego.
(chyba można wstawić??). Planowałem zakupić lepszy sprzęt w kamilnotebook ale po przejściach kumpla z ichnim serwisem chyba sobie podaruje.

Słownik zaczyna mnie trochę wnerwiać, przy błędach tzw. ogonkowych nie proponuje właściwego zamiennika, np. zamiast "mozna" proponuje 5 pozycji ale nie oczywiste "można".
przy 2 i więcej cyrki juz sa totalne, np. zamiast "wlasciwego" oferuje: "colascione", "możliwego", "calascione", "jurodiwego", "lasciate". czekam na mądrego co mi wyjaśni co te słowa znaczą?

_________________
0x5 0xA 0xF
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
JoshuaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 16-11-2006 - 08:39
Elita forum
Elita forum


Doł±czył/a: 24-10-2005



Status: Offline
To ma mieć dysk 20 GB? Weź większy, 40 powinna być w sam raz.

_________________
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
LunasOffline
Temat postu:   PostWysłany: 16-11-2006 - 09:51
MĹ‚odsza elita forum
MĹ‚odsza elita forum


Doł±czył/a: 25-09-2006



Status: Offline
Obecnie na pokładzie mam 120 GB i ciągle zmagam sie z brakiem wolnego miejsca. Plan jest taki ze te 20 GB bedze właściwie na system.
Bonusowo dokupie kieszeń pod USB

_________________
0x5 0xA 0xF
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Losiul
Temat postu:   PostWysłany: 16-11-2006 - 11:31
MĹ‚odsza elita forum
MĹ‚odsza elita forum


Doł±czył/a: 22-02-2005



uch - będziesz musiał ją wozić ze sobą dodatkowy dysk, a to powoduje, że posiadać będziesz mniej przenośny laptop - a to chyba nie o to chodzi? Joshua dobrze mówi, pomyśl o większym dysku, 40GB to minimum imo. Przy tym zwróc uwagę na to ile trzyma bateria - jeśli mniej niż 1,5h-2h, to lepiej pomyśl o czymś z innym prockiem - pentium M z tego co pamiętam, charakteryzują się większym zużyciem energii. I uwierz, kupowanie lapa którego bateria nie trzyma tyle ile powinna mija się z celem.

_________________
http://img217.imageshack.us/img217/8008/1149595968350hv3.gif
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
LunasOffline
Temat postu:   PostWysłany: 16-11-2006 - 12:37
MĹ‚odsza elita forum
MĹ‚odsza elita forum


Doł±czył/a: 25-09-2006



Status: Offline
sie zobaczy
ogólnie plan jest taki ze poczekam do poświątecznych wyprzedaży.
Laptop będzie mi potrzebny dopiero na przyszłym semestrze kiedy w skutek odblokowania sobie kilku kursów oraz dojścia kilku z drugiego fakultetu rzadko kiedy będę w stanie opuszczać mury szanownej uczelni.
Bonusowo jak sie dowiedziałem na niektórych zajęciach polowa komputerów używanych do zajęć nie jest w stanie udźwignąć wymaganych programów. tak wiec mus.
A 20 GB do samej pracy mi wystarcza, pozostałe 100 GB sa to głównie różnego rodzaju serie. Czyli to czego na codzień prawie nie używam.

_________________
0x5 0xA 0xF
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Brush
Temat postu:   PostWysłany: 25-11-2006 - 17:45
Moderator
Moderator


Doł±czył/a: 11-10-2002



Z ostatnich zmian w Szczotolandii, wielki elektronik rozciągną pamięć w serverze z 32 do 128 MB i z dysku twardego, obudowy od modemu ISDN, wiatraczka, odpowiedniego kabelka USB, paru przewodzików, cyny i lutówki, złożył przepiękny dysk przenośny na usb Wink. O tym co zwojował przy Szczotochodzie, nie będę nudzić, bo obiecałem Smile
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
issOffline
Temat postu:   PostWysłany: 25-11-2006 - 18:19
Moderator
Moderator


Doł±czył/a: 16-02-2004



Status: Offline
O, a ja dziś dorzuciłem ramki do złoma i teraz ma 256 MB.

_________________
Gdyby ktoś chciał założyć konto na Dropboksie to ten (<--) link daje dodatkowe 0.5GB Tobie i mi.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
issOffline
Temat postu:   PostWysłany: 28-11-2006 - 18:38
Moderator
Moderator


Doł±czył/a: 16-02-2004



Status: Offline
Ha, a dziś zanabyłem zajefajną zabaweczkę - P3 600 z płytą, zasilaczem i budą. I to taki mini-mini i za jedyne 50 PLN. Jak znajdę trochę czasu, to zabieram się za operację Złom - reloaded.

_________________
Gdyby ktoś chciał założyć konto na Dropboksie to ten (<--) link daje dodatkowe 0.5GB Tobie i mi.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Brush
Temat postu:   PostWysłany: 04-12-2006 - 12:24
Moderator
Moderator


Doł±czył/a: 11-10-2002



Jak zakoĹ„czÄ™ inwestować w szczotochoda, unowoczeĹ›niam gĹ‚Ăłwnego kompa. BÄ™dzie coĹ› Core Duo, mam nadziejÄ™ ĹĽe wiÄ™cej niĹĽ E6300, minimum 1 GB ramu, ale docelowo 2 GB, GPU – GF 7600 GT a reszta zostanie bez zmian.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
LunasOffline
Temat postu:   PostWysłany: 04-12-2006 - 17:01
MĹ‚odsza elita forum
MĹ‚odsza elita forum


Doł±czył/a: 25-09-2006



Status: Offline
Nie macie wrazenia ze jak kiedys do wszystkiego dodawali slowka (hiper, mega, force) tak teraz co chwila jest ze cos jest podwojne??

_________________
0x5 0xA 0xF
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Refresh
Temat postu:   PostWysłany: 04-12-2006 - 17:47
Moderator
Moderator


Doł±czył/a: 14-09-2005



Teraz już i poczwórne zaczynają robić ;P Znaczy się podwojenie podwojenia Very Happy

_________________
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ciobanOffline
Temat postu:   PostWysłany: 09-12-2006 - 23:21
Pisarz
Pisarz


Doł±czył/a: 21-12-2005

Sk±d: gdzieĹ› tam koĹ‚o Warszawy...

Status: Offline
Fajnie wyglÄ…dajÄ… karty graficzne w poczwĂłrnym SLI Razz
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomo¶ci Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits