Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
KellyOffline
Temat postu:   PostWysłany: 23-12-2003 - 21:37
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 22-02-2003

Skąd: Wrocław

Status: Offline
Cóż, ja mam obydwie serie i chociaż oglądałem jej jakiś czas temu wydaje mi się, że w ostatnim odcinku OAV Parn zostaje rycerzem, a w pierwszym odcinku TV Parn tym rycerzem już jest. Zresztą kwestia różnicy wiekowej bohaterów. Powiedziane jest zresztą o owych różnicach czasowych. Nie wydaje mi się możliwa kolejność podana przez Alfiego, chyba, ze jest jeszcze jakaś seria, o której nie wiem. Według mnie seria TV dzieli się w istocie na dwie części: 1-8 i 9-26, ale ta pierwsza ma miejsce 5 lat po wydarzeniach z OAV, a ta kolejna z 10 lat potem. Wprawdzie bohaterowie, którzy teoretycznie przestali istnieć wracają, ale w fantasy to prawdopodobniejsze niż rozbieżności czasowe.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
alfistaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 24-12-2003 - 09:05
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 20-04-2002

Skąd: Lublin

Status: Offline
a czy ja pisze ze obie natepuja po sobie tak stricto ..? ja pisze ze sa dwa rozne zakonczenia .. i seria tv nie jest kontynuacja oav, tylko po czesci jest alternatywna historia ... sam mowisz o bohaterach ktorych nie powinno byc ... wlasnie jest ten rozjazd., a to ze parn jest rycerzem, bylo troche czasu aby nim zostal, nie jest to dowod^^

pozatym co mam jeszcze na swojo teze ..

kolejnosc powstawania byla taka: pierw system rpg, potem komiks, i dopiero potem anime ... i najwazniejsze w tym wszystkim jest to ze jest to ssytem rpg, czyli dowolnosci histori, imo serie tv zrobili w ten sposob, ze zrobili sobie background z pierwszych odcinkĂłw aov'ki i dobudowali reszte ...

a co do ram czasowych ... seria jest seria oav, 5 lat pirwsza czesc tv, za natepne 5 lat druga czesc tv .. ale bez kilku ostatnich odcinkow avki, ktore tworza odmnienna historie (mam nadzieje ze dobrze pamietales te roznice czasowe :})

ale musialbym obejrzec jescze raz, aby moc to teraz poprzec, wiem ze jak to ogladalem to tak mi sie utarlo .. i bede stal przy swoim

_________________
alfi - nie tylko m&a : )
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
KaseyOffline
Temat postu:   PostWysłany: 19-01-2004 - 19:18
Nowicjusz
Nowicjusz


Dołączył/a: 17-01-2004

Skąd: Dream Land

Status: Offline
Wspaniałe anime ... mam po nim miłe wspomnienia ... zróbmy akcje - namówmy Weasla (jak ktoś nie wie kto to to sie z czasem dowie), zeby w końcu obejrzał , chłopak ma mało czasu ale może coś z siebie wykszesa i obejrzy!!! No ja niestety nie obejrzałem TV , ale bede musiał załatwić !!! OAV było świetne ... poszukuje też jednej ścieżki dzwiękowej ... ale z tym to później sie odezwe jak znajde tytuł!!!

_________________
If you love something let it go,
if it comes back to ypu its yours,
if it doesn't it never was !!!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
weaselOffline
Temat postu:   PostWysłany: 19-01-2004 - 20:05
Nowicjusz
Nowicjusz


Dołączył/a: 17-01-2004

Skąd: Warszawa

Status: Offline
Eeee tam. Nie mam czasu na jakies tam "Parny" i "DeeDleety" Wink

Choc przyznam ze widzialem do ktoregos momentu serie TV i pozniej o niej zapomnialem i zwyczajnie nie doogladalem Sad

_________________
... so close, yet so far!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer ICQ 
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
KaseyOffline
Temat postu:   PostWysłany: 19-01-2004 - 20:53
Nowicjusz
Nowicjusz


Dołączył/a: 17-01-2004

Skąd: Dream Land

Status: Offline
Ja tam Cie zmusze do obejrzenia !!! I nadodatek Ci sie spodoba!!! Bo to bardzo dobry anime!!

_________________
If you love something let it go,
if it comes back to ypu its yours,
if it doesn't it never was !!!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IamSpeedOffline
Temat postu:   PostWysłany: 19-01-2004 - 21:53
Debiutant
Debiutant


Dołączył/a: 19-01-2004

Skąd: Wa-wa

Status: Offline
Kas, to jest nas dwooch do namawiania weasel'a. OBEJRZYJ!!! Albo daj obejrzec innym... ;P

Szczerze, jedno z tych anime, dzieki ktoorym lubie ten styl kinematografii.

<post modaretad>
wszystkie posty zbedne zostana usuniete. Uprasza sie o nie schodzenie z tematu
</post moderated>

_________________
<points at Weasel> The Force is strong in this one
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
AntinuaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 25-02-2004 - 19:22
Nowicjusz
Nowicjusz


Dołączył/a: 24-02-2004

Skąd: Wołomin

Status: Offline
Record of Lodoss war bylo pierwszym anime jakie ujrzałam i mi się spodobało. Gorąco namawiam Wink
Aerlin, jak chcesz to mam kilka ciekawych tapetek z tego anime.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
AntinuaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 26-02-2004 - 20:16
Nowicjusz
Nowicjusz


Dołączył/a: 24-02-2004

Skąd: Wołomin

Status: Offline
Aerlin, http://manga.zbowid.com.pl , pod tym adresem znajdziesz sklepik z anime, zamówiłam tam Record of Lodoss war po polsku to co leciało na kanale Hyper. Film jest na 2 płytkach Divx, jest tam też druga seria ale już po angielsku.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
VegOffline
Temat postu:   PostWysłany: 26-02-2004 - 21:34
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 25-01-2003



Status: Offline
Eeeee... czy ja dobrze widze, czy plytka z anime jest za 20 zlotych lub 10 (po przystapieniu dla klubu)? Bo zwatpilam :P

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
AntinuaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 26-02-2004 - 21:44
Nowicjusz
Nowicjusz


Dołączył/a: 24-02-2004

Skąd: Wołomin

Status: Offline
Tak niestety, ale ja już zamówiłam. Wink
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SileneOffline
Temat postu:   PostWysłany: 28-02-2004 - 00:11
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 27-02-2004

Skąd: Świnoujście

Status: Offline
Veg napisał/a:
Eeeee... czy ja dobrze widze, czy plytka z anime jest za 20 zlotych lub 10 (po przystapieniu dla klubu)? Bo zwatpilam Razz


Żartujecie chyba! Prezcież od "prywatnych" osób można dostać CD za nei wiecej niż 5 zł, a przy większej ilości czasami są rabaciki ;] Jak ktoś chce to podam maila mojej jednej kumpeli, co zawsze u niej się zaopatrzam. Wydaje mi się, że ma już sporą kolekcje, a jak ma coś nowego to(chyba, że nei chcesz) wysyła na maila aktualny spis w exelu.

_________________
Kładę się często do łóżka z życzeniem, czasem z nadzieją niezbudzenia się więcej, rano niestety otwieram oczy, widzę znów słońce i czuję się nieszczęśliwy.
"Cierpienia młodego Wertera" Goethego
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
VegOffline
Temat postu:   PostWysłany: 28-02-2004 - 11:37
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 25-01-2003



Status: Offline
Boze moj... Chce ktos moj spis? Jak ktos mi przesle czyste plytki to mu nagrane odesle......... A ten gfacet t niezle przegial, 20 zeta za plyte, haha.

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
issOffline
Temat postu:   PostWysłany: 28-02-2004 - 12:38
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 16-02-2004



Status: Offline
Normalnie skandal! Kiedyś fansuby miały napis w rodzaju "Od fanów dla fanów NIE NA SPRZEDAŻ". Nie na sprzedaż, bo na wymianę oczywiście. A czerpanie z tego korzyści majątkowej to dla mnie wyłudzanie. Ale to już się nadaje na osobny temat (może to ktoś rozdzielić?).

_________________
Gdyby ktoś chciał założyć konto na Dropboksie to ten (<--) link daje dodatkowe 0.5GB Tobie i mi.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SileneOffline
Temat postu:   PostWysłany: 28-02-2004 - 15:22
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 27-02-2004

Skąd: Świnoujście

Status: Offline
Dlaczego sam nie zalozysz tego tematu?
To jest wymuszenie! Na wiekszoscinormalnych stron jesli juz jest fansum to normalnie mozna sciagnac, lub przeczytac. przesadzone jest to wsio.

_________________
Kładę się często do łóżka z życzeniem, czasem z nadzieją niezbudzenia się więcej, rano niestety otwieram oczy, widzę znów słońce i czuję się nieszczęśliwy.
"Cierpienia młodego Wertera" Goethego
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
alfistaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 28-02-2004 - 19:12
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 20-04-2002

Skąd: Lublin

Status: Offline
hmm .. smiac mi sie chce jak widze liste takich ludzi ... ma tyle co nic ... to z jednej strony, z drugiej tyle za plyte .. ><

_________________
alfi - nie tylko m&a : )
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits