Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
VegOffline
Temat postu:   PostWysłany: 28-02-2004 - 21:44
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 25-01-2003



Status: Offline
Masakryczne to jest dopiero to, ze jednak od czasu do czasu ktos od niehgo kupi.... A on nie ma nawet Chihiro :P

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SileneOffline
Temat postu:   PostWysłany: 28-02-2004 - 21:49
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 27-02-2004

Skąd: Świnoujście

Status: Offline
biedni, naiwni lub szaleni, a zwłaszcza biedni płacąc aż tyle Razz
trza by było temat chyba zmienić, ne uważacie?

_________________
Kładę się często do łóżka z życzeniem, czasem z nadzieją niezbudzenia się więcej, rano niestety otwieram oczy, widzę znów słońce i czuję się nieszczęśliwy.
"Cierpienia młodego Wertera" Goethego
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
alfistaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 29-02-2004 - 11:55
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 20-04-2002

Skąd: Lublin

Status: Offline
hmm .. topic na ten tmat raczej imo nie jest potrzebny, bo i po co? .. to i tak nie zmieni jego postepowania ..zas wszystkie posty nie na temat niedlugo usune z tego topicu ..

_________________
alfi - nie tylko m&a : )
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SileneOffline
Temat postu:   PostWysłany: 29-02-2004 - 12:16
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 27-02-2004

Skąd: Świnoujście

Status: Offline
jak chcesz :/
A co mozna na temat pisac? Zacznijcie to dolacze.

_________________
Kładę się często do łóżka z życzeniem, czasem z nadzieją niezbudzenia się więcej, rano niestety otwieram oczy, widzę znów słońce i czuję się nieszczęśliwy.
"Cierpienia młodego Wertera" Goethego
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
nika
Temat postu:   PostWysłany: 29-02-2004 - 12:25
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 26-08-2002

Skąd: Warszawa

jak nie wiesz co pisać na ten temat to pisz na inny Wink tu przymusu nie ma

_________________
gdyby ktoś przypadkiem chciał czegoś od mnie to mailem proszę - niestety raczej nie będzie mnie już więcej na forum
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
lam
Temat postu:   PostWysłany: 29-02-2004 - 15:03
Nowicjusz
Nowicjusz


Dołączył/a: 29-02-2004

Skąd: Lublin

bardzo fajne anime, a jeszcze fajniejsze minki deed ;>
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SileneOffline
Temat postu:   PostWysłany: 29-02-2004 - 19:00
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 27-02-2004

Skąd: Świnoujście

Status: Offline
Mnie sie najbardziej podoba piekna Dark Elf i jej ukochany Very Happy

_________________
Kładę się często do łóżka z życzeniem, czasem z nadzieją niezbudzenia się więcej, rano niestety otwieram oczy, widzę znów słońce i czuję się nieszczęśliwy.
"Cierpienia młodego Wertera" Goethego
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
AntinuaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 01-03-2004 - 18:07
Nowicjusz
Nowicjusz


Dołączył/a: 24-02-2004

Skąd: Wołomin

Status: Offline
Cóż widzę, że dałam się wrobić ale na szczęście jest coś takiego jak zrezygnowanie z oferty Laughing Nie mam takich znajomości jak niektórzy z Was, moi znajomi nie odróżniają mangi od anime, ale teraz nie pozostało mi nic innego jak szukać tańszej oferty. Moją ulubioną postacią też jest Pirotess Smile
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
KaseyOffline
Temat postu:   PostWysłany: 05-03-2004 - 13:04
Nowicjusz
Nowicjusz


Dołączył/a: 17-01-2004

Skąd: Dream Land

Status: Offline
Heh! Macie pretensje , że ludzie biorą Aż 20 zł za płytke z Anime , ale pomyślcie , że oni skądś też to maja nikt za darmo im tego nie podaruje , ani nie zapłaci za ściągnięcie z netu... więc jak komus cos nie pasuje to niech se sam szuka i ściąga!!! A jak ma jakiś tani kontakt to już jego sprawa i korzyść!!!

_________________
If you love something let it go,
if it comes back to ypu its yours,
if it doesn't it never was !!!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
nika
Temat postu:   PostWysłany: 05-03-2004 - 13:38
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 26-08-2002

Skąd: Warszawa

to się nazywa piractwo i można za to pójść siedzieć (teoretycznie), natomiast opcja od fanów dla fanów, kiedy bierze się pieniądze tylko za płytę jest legalna - w teorii powinno się obejrzeć i skasowac z dysku, jaka jest praktyka to już inna sprawa. tanie anime właśnie od fanów dla fanów po 4zł płytka można od czasu do czasu znależć np. na allegro. oczywiście płyta tak naprawdę kosztuje złotówkę, więc wszystko to szwindel...

_________________
gdyby ktoś przypadkiem chciał czegoś od mnie to mailem proszę - niestety raczej nie będzie mnie już więcej na forum
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
KellyOffline
Temat postu:   PostWysłany: 05-03-2004 - 17:39
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 22-02-2003

Skąd: Wrocław

Status: Offline
Cos mi sie obiło gdzieś o uszy, że jest planowana 3ia seria. Czy ktoś coś słyszał, czy może po prostu coś mi, lub komuś, się pomerdało?

A co do Niki wypowiedzi, to trzeba się z nią zgodzić całkowicie. Co innego, wzięcie od kogoś pieniędzy za płytkę, zużycie kompa, czas i wysyłke, a co innego ordynarne grabienie innych. Nawet, jezeli to pierwsze prawo także określa jako kradzież, to ja nie. z kolei z tym drugim, taka osoba po prostu powinna być wykluczona z grona fanów i zwyczajnie bojkotowana. Bowiem wtedy przeradza się to już nie w działalność fanowską, ale w normalny biznes, a w biznesie prawo musi być przestrzegane, tak samo, jak płacone podatki.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
KaseyOffline
Temat postu:   PostWysłany: 05-03-2004 - 19:24
Nowicjusz
Nowicjusz


Dołączył/a: 17-01-2004

Skąd: Dream Land

Status: Offline
Heh - ordynarne grabienie innych - to teraz sobie pomyśl - ściągnięcie z netu kilku odcinków anime , wysyłka i rachunki za światło... no nieźle może według Was to mniej niż 20zł za płyte!!! A co do piractwa to sorka od fanów dla fanów to też forma piractwa tylko inaczej sie to nazywa... bez zezwolenia wydawcy wszystko jest formą piractwa niezależnie od nazwy i formy dzięki , której sie to prowadzi!!!

_________________
If you love something let it go,
if it comes back to ypu its yours,
if it doesn't it never was !!!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
nika
Temat postu:   PostWysłany: 05-03-2004 - 21:51
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 26-08-2002

Skąd: Warszawa

ściągasz z netu raz a płyt sprzedajesz powiedzmy 100... zresztą fani ściągają zwykle dla siebie, więc i tak zużyliby ten prąd. na rachunkach oszczędzają właśnie dzięki wymianom. co jest legalne określa prawo, jeśli jest dziurawe to trzeba postulować jego zmianę, ale nie mieć pretensje, że ktoś korzysta z luk w nim.

_________________
gdyby ktoś przypadkiem chciał czegoś od mnie to mailem proszę - niestety raczej nie będzie mnie już więcej na forum
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
KellyOffline
Temat postu:   PostWysłany: 06-03-2004 - 17:16
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 22-02-2003

Skąd: Wrocław

Status: Offline
Kasey, nie przypisuj mi wymyslonych przez Ciebie samego słów. Jeżeli zechce Ci się zerknąć na mój post, to przeczytasz, co napisałem o wymianie fanowskiej i traktowaniu jej przez prawo. Notabene, dla Twojej wiadomosci, sady odstepuja od wymierzania kar wprzypadku działalnosci i wymiany fanowskiej, natomiast biznes i to powiedzmy lichwiarski biznes, to co innego. Zresztą co tu gadać. Można znaleźć w necie osoby, które wymieniają się lub srzedaja płytki za od 3 do 6 zzł i nie dokładają do interesu.
Nastepnie chcę Cię poinformować, że nagranie płytki prąd i wysłanie to koszt znacznie mniejszy od 20 zł. Koperta 1,5 bąbelkowa, 4,5 priorytet polecony, czyli najdrozsze co mozna, płytka 1 zł, papierowa koperta 0,1. Tyle mniej więcej. Za prąd chodzą grosze, natomiast filmy sciągane sa rzez stałe łącze ze stałą opłatą. Oczywiscie mozna z niego korzystać takze przy sciąganiu filmów. Także te 20 złoty włóż sobie między bajki. Co więcej. to jest koszt przy założeniu wysyłki jednej płytki, a przecież przewaznie wysyła się zestawy, czyli koszt wysyłki dzieli się przez ilość płyt.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
alfistaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 07-03-2004 - 13:01
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 20-04-2002

Skąd: Lublin

Status: Offline
ehh ... jak juz idzie ten watek ... to troche dorzuce swoje trrzy grosze ....

po pierwsze co do legalnosci i piractwa ... jest powiedzmy taka nie pisana umowa, pomiedzu japonia, dystrybutorami i fanami .. mianowicie nikt nie sciga fanow za to ze robia fanowskie tlumaczenia, a ni ze strony japonskiej a nize stron organizacji miedzynanorodowych, jezeli tylko to co fansubuja nie ma licensji poza japonia ... i tak naprawde jest ... znam tylko jededn przypadek w kotrym japosnka firma zwrucial sie do fansberow o zaprzestanie dystrrybucji swojego tytulu .. chodzilo tu mianowicie o oav'ke Munto .. i fansuberzy zaprzestali dystrybucji .. japonczycy wiedza ze i tak wsyzstko legalnie nie wyjdzie i oni swiadomie pozwalaja na to aby robic fansuby ....


druga brozka ... koles co sprzedaje fansuby, czy to pl czy ang albo siakies inne nie tylko lamie prawa tworcow, ale rowniez i ludzi co ten fansub robili .... nie do niego w koncu nalezy cala robota .... sam jestem fansuberem i jezeli tylko bym zauwazyl/wiedzial ze ktos moje suby sprzedaje po 20 zl za plytke to bym sie w nerwil .. przepraszam bardzo, siedze nad tym po kilka godzin nad kazdym odciniek .. siedzi tlumacz, jest korekte etc .. i co w pizdu mac, ktos sobie to sciaga i sprzedaje, bez jaj ...mozecie byc pewin ze podjal bym odpowiedznie kroki w celu ukrucenu tego delikwenta ... w cholere, zaden fansub nie jest myslany ze jest robione na cholerna sprzedaz ...

kolejna sprawa .. koszty ... hmm ...pomyslmy, bez jaj ... 20 zl za cd ... zreszta ja zycze temu gosciowi szczecie w zyciu ... on chyba nie zna podstawowych praw ekonomi i wolnego runku ... no coz, jego sprawa ...

Kasey napisał/a:
Heh! Macie pretensje , że ludzie biorą Aż 20 zł za płytke z Anime , ale pomyślcie , że oni skądś też to maja nikt za darmo im tego nie podaruje , ani nie zapłaci za ściągnięcie z netu... więc jak komus cos nie pasuje to niech se sam szuka i ściąga!!! A jak ma jakiś tani kontakt to już jego sprawa i korzyść
!!!

i tu jest blad rozumowania ...ja kupuje to ja bede sprzedawal ...korwa to jest chore ...ludzie, anime lezy na ulicy naprawde ...nie wiem, moze ja to mowie z mojej perpektywy, gdzie w zasadzie nie musze sie przejmowac ze jakiego tytulu nie mam .. to albo kumple mi nagra, albo drugi wrzuci na swojego ftp'ka i sobie sicgne .. naprawde, anime jest teraz wszedzie, jezeli ktos jest za malo zaradny, aby sobie poradzic, to juz jest jego wina .... oczywiscie trzeba wziasc korekte na mniejsce zamieszkania, bo wykluczam z tego jakies male miasteczka etc ..., ale w innych przypadkach to naprawde ... ehh .. oczywiscie wykluczam tez ludzi takich co naprzyklad zawedruja do jakiegos klubu czy tez na ms i dra sie ze chca to i to i to .. a jak nie dostana to zaraz sie wydziera ze spierdalac i ze hamy sa w klubie czy na ms ... a ten pojebaniec co sobie mysli .. tez trza miec troche taktu .. ja takiemu komus nie lubie pozyczac bo zaraz w cholere potem plytka do mnie wruci op 3 miesiacach i bedzie do wyrzucenia -_- .... (autopsja) albo wogule nie wruci (autopsja)

hmm .. nika ... prawo nie zezwala ani na wymiany, ani na nic innego ... tak czy siak je lamiesz ...nawet jak amsz oryginal i zrobisz sobie kopie .. to z tego co pamietam o naszym wejsciu do unii .. i to bedzie nielegalne .. (jak w kocu to w unii weszlo ...)

_________________
alfi - nie tylko m&a : )
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits